Implantologia

Celem leczenie implantologicznego jest na odbudowa utraconych zębów. W kości pacjenta umieszczany jest implant czyli w pewnym uproszczeniu sztuczny korzeń zęba. Wykonany jest z tytanu, który jest materiałem biokompatybilnym (tzn. integruje się z tkanką kostną i nie powoduje reakcji obronnych ze strony organizmu człowieka). Integracja implantu z kością w zależności od warunków anatomicznych i stanu kości u konkretnego pacjenta, trwa zwykle do kilku miesięcy. Po tym czasie do implantu montuje się uzupełnienie protetyczne, które odbudowuje brakujące zęby. W zależności od rodzaju braków w uzębieniu i planu leczenia ustalonego przez lekarza prowadzącego z pacjentem, może być to korona, most, bądź proteza. Ważne jest, że zdrowe zęby sąsiednie NIE WYMAGAJĄ SZLIFOWANIA. Jeżeli pragniecie Państwo dowiedzieć się czy leczenie implantologiczne jest wskazane w Państwa przypadku i jakie dokładnie rozwiązanie jest optymalne zapraszamy na wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz prowadzący wyjaśni wątpliwości i w odpowie na ewentualne pytania.

 

1. Diagnostyka Diagnostyka przed leczeniem implantologicznym polega na przeprowadzeniu badania stanu jamy ustnej, analizie modeli diagnostycznych oraz zdjęć rentgenowskich i badania TK 3D. Dysponując tymi danymi lekarz ma możliwość zaplanowania ilości implantów, ich długości i średnicy oraz odbudowy protetycznej, która zostanie wykonana na ich bazie.

2. Część chirurgiczna Po omówieniu i akceptacji planu leczenia, nasz zespół przystępuje do zabiegu wprowadzenia implantów. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym (czyli takim samym, jak np. leczenie ubytków próchnicowych). Polega na nacięciu błony śluzowej, wprowadzeniu implantu i założeniu szwów. Czas trwania to zwykle ok.30-60 min.

3. Część protetyczna Po okresie gojenia i integracji implantów z kością (tzw. osseointegracji) przystępujemy do odbudowy brakujących zębów. Pobierane są wyciski, ustalana odpowiednia wysokość i powierzchnia zgryzu, a następnie informacje te przesyłane są do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest Państwa korona, most czy też proteza.

 

TOP